Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Publikacje książkowe
KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: KG » 26 gru 2021, 06:54

Przed kilkoma dniami towarzysze sztuki drukarskiej zakończyli swą pracę. Czcionki zostały rzucone z powrotem do szacht, a pachnące farbą książki pojechały do wydawcy.
Po sześciu latach ukazało się wydanie drugie grubej księgi:
Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.
https://images92.fotosik.pl/562/e3bf0649a12760aamed.jpg
Zmian dużo, bo też sporo się w tym czasie wydarzyło, a ambicją autora było ich dokumentowanie wprawnym okiem i pewną ręką fotografa. Stąd też mnóstwo nowych zdjęć w miejsce tych z początku stulecia (tego). Również w tekstach wiele uzupełnień i nowych informacji.
Można już zamawiać:
http://www.cmentarzewojenne.pl/index.html
Członkowie Forum zapewne mogą też skorzystać z wewnętrznej poczty.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: Ursi » 26 gru 2021, 10:27

Gratuluję Autorowi!
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
piters
Posty: 69
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:36

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: piters » 26 gru 2021, 21:32

Znakomita wiadomość na koniec roku!
Ale czym ja ślepy, czy też w zakładce "kontakt", gdzie ma być mail zamówieniowy do autora - tegoż maila nie ma???
http://www.cmentarzewojenne.pl/podstrony/kontakt.html

Stani
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2018, 22:02

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: Stani » 26 gru 2021, 22:21

Tam go brak,
ale znalazłem Go na forum i album już jest w drodze.

Awatar użytkownika
piters
Posty: 69
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:36

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: piters » 26 gru 2021, 22:31

Spróbuję więc tą drogą :) dzięki!

Jan Majewski
Posty: 143
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:11

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: Jan Majewski » 27 gru 2021, 19:45

piters pisze:
26 gru 2021, 21:32

...Ale czym ja ślepy, czy też w zakładce "kontakt", gdzie ma być mail zamówieniowy do autora - tegoż maila nie ma???
Już poprawiłem, trochę wina wspólnika, wkleił info o wysyłce, jednocześnie usunął dane kontaktowe.
Mimo to kilkanaście osób złożyło zamówienie i przesyłki już do nich idą.
Tak jak pisze KG, tam gdzie zaszły zmiany na cmentarzach są one udokumentowane nowymi zdjęciami.
Odnośnie tekstu, też trochę zmian i duża w tym zasługa KG, wniósł do drugiego wydania dużo nowych informacji, poprawił też błędy w niemieckojęzycznych inskrypcjach.
Korekty całości podjął się uczestnik naszego forum Inkubus.
Krzysztofie i Janku, dziękuję.

Awatar użytkownika
piters
Posty: 69
Rejestracja: 04 cze 2018, 10:36

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: piters » 28 gru 2021, 18:59

Doszło. Dziękuję za błyskawiczną przesyłkę. Album jest przepiękny. Gratuluję!!!

Stani
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2018, 22:02

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: Stani » 28 gru 2021, 23:41

Jan Majewski,
super firma, super service !
Też doszła, ale najpierw poczyta mój kolega, póżniej ja a po mnie przyjmie ją czytelnia bo praca Autora jest tego warta.

Jan Majewski
Posty: 143
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:11

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: Jan Majewski » 29 gru 2021, 08:21

Dziękuję Panowie za dobre słowo.
Gdyby zachodziła potrzeba wystawiam fakturę VAT, tak jak poprzednio wydawcą jest moja firma.

Pazuzu
Posty: 46
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:18

Re: Jan Majewski, Cmentarze z I wojny światowej w Beskidzie Niskim i na Pogórzu.

Post autor: Pazuzu » 30 gru 2021, 08:02

Pytanie dla mnie najważniejsze - jak duże są różnice między 1. a 2. wydaniem, bo to pierwsze mam... A przede wszystkim, czy zmiany dotyczą wyłącznie zdjęć aktualnych, czy również archiwalnych z XX wieku ;)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości