Smutna wiadomość_Oktawian Duda.

Cmentarze I wojny światowej
johan1968
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:07
Lokalizacja: Kraków/Krzeszowice

Smutna wiadomość_Oktawian Duda.

Post autor: johan1968 » 19 lis 2022, 18:58

Dzięki lokalnym kontaktom, relacjom - dość szybko mogę się podzielić informacją, której bym wolał jednak NIE przekazywać, ale trudno, życie takie jest, nie zmienimy tego, kto jak kto, ale "cmentarzowcy" - rozumieją to prawdopodobnie bardzo dobrze. Zmarł Oktawian Duda, osoba bardzo zasłużona, w przeszłości przynajmniej, dla naszej tematyki. Zatrzymajmy się choć na moment pamięcią, wspomnieniem - przy postaci tego naszego Kolegi.

https://sadeczanin.info/wiadomosci/nie- ... ial-85-lat

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Smutna wiadomość_Oktawian Duda.

Post autor: Ursi » 20 lis 2022, 07:36

Niech spoczywa w pokoju.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Smutna wiadomość_Oktawian Duda.

Post autor: Trotta » 21 lis 2022, 10:30

Jego książka była dla mnie tak naprawdę jedynym prawdziwym przewodnikiem po cmentarzach wojennych Galicji Zachodniej - w sensie wykorzystania w charakterze przewodnika w terenie, choć wcale przewodnikiem nie była, a jej gabaryty wydawały się całkowicie wykluczać taką rolę. Ale na pierwsze wycieczki skodą kumpla zabieraliśmy mapę 1:100 000 z niezwykle schematycznie zaznaczonymi cmentarzami - oraz właśnie książkę Oktawiana Dudy, na podstawie której ja (robiący za pilota) starałem się ustalić, czy warto próbować znaleźć dany cmentarz w terenie, czy lepiej dać sobie spokój. Trojaczki Frodymy czy bardziej dokładne mapy byłyby oczywiście lepsze, ale ich po prostu wtedy nie miałem.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

redbaron
Posty: 68
Rejestracja: 26 maja 2018, 11:00

Re: Smutna wiadomość_Oktawian Duda.

Post autor: redbaron » 22 lis 2022, 12:47

Niech spoczywa w pokoju. Z Jego książki korzystałem wielokrotnie i pewnie jeszcze nie raz skorzystam. Nie wszystek umarł.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości