Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Filmy fabularne i filmy dokumentalne
von W.
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:16

Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: von W. » 29 wrz 2022, 11:31

Pojawił się 6 odcinkowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi. Ciekawe jakie zdobędzie recenzje.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1453
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: Trotta » 30 wrz 2022, 12:43

Najdelikatniej mówiąc parahistoryczne to jest. Nie tak jak niedawna "Wielka", gdzie Afrokacapi toczyli wojnę ze Szwedami (za czasów owej "Wielkiej"), ale no takie to jest... no na motywach, no...

Cesarz to nawet podobny, ale czemu w 1854 popyla w granatowym mundurze, w dodatku z epoletami, zabijta, nie wiem. Pasujący, biały uniform pojawia się chyba tylko raz. Znawców mundurów i falerystów uprasza się o znieczulenie przed przystąpieniem do oglądania. Policja austriacka nic, tylko morduje i tłucze biedny, uciskany lud Wiednia, ale oczywiście na to jest sposób. Każdy, kto zamorduje podróżującą do dworu hrabinę i przyodzieje jej fatałaszki - natychmiast trafia w bezpośrednie sąsiedztwo cesarzowej! A skoro tak, to można knuć spiski z bliska;) Schoenbrunn odgrywany jest przez jakąś wypasioną i potężną, ale rezydencję bogatego pomorskiego junkra albo księcia-biskupa, do cesarskich pałaców daleeeko; wiedeńską katedrę odgrywa jakiś większy, a jednak chyba parafialny kościół...
Scenarzysta jest prostolinijny do bólu. W scenie, gdy Sisi odwiedza fabrykę, robotnicy czy też przypadkowa gawiedź woła jej imię, lubią ją, chcą, żeby podeszła bliżej. Nie podeszła? No to j*b kamieniami w orszak cesarzowej, a co. I tak to zamieszki się wywoływało. Inne szczegóły też urocze. Po Szwedzie (tu też jest co najmniej jeden Szwed, a sugerują nawet obrazoburczo, że półtora Szweda!) od razu widać, ze ze Szwecji, a kacapski carewicz ma mordę nawet nie moskiewską, a jakąś taką dagestańsko-dziką.

No ja wiem, że to historyczne nie jest. Ale jednego mi brak - za diabła nie czuję klimatu ani Wiednia, ani Austrii, w ogóle w tym nie czuję niczego.

Uwaga taka jedna. Jest jeszcze jakaś "Sisi" z 2021 r., to inny serial, zdjęcia pozwalają przypuszczać, że nieco bardziej przyłożono się do szczegółów z epoki.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 866
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: Ursi » 30 wrz 2022, 19:15

Trotto, kto Cię skazał na oglądanie tej produkcji??? ;)
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: Incubus » 30 wrz 2022, 22:23

Widać, niektórzy dostają pokutę, nie sto zdrowasiek, tylko poważniej...

Cyprian
Posty: 106
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: Cyprian » 01 paź 2022, 02:17

Kolega oglądał na Netflixie jakiś inny film historyczny (tytułu nie pamiętam). Powiedział jedno słowo: tragedia. Ten kanał nie jest mocny w filmach tego typu. Fantastyka zupełna.

carolus.primus
Posty: 46
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:24

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: carolus.primus » 01 paź 2022, 12:52

... pewnie "Freud"... trudno mi napisać więcej, ponieważ po 20 minutach wyłączyłem ... spodziewałem się minimum klimatu ówczesnego Wiednia ... a tu Sherlock Holmes w psinie Baskervill'ów ... nie polecam :roll:

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: Pudelek » 03 paź 2022, 07:27

Chyba autorzy za długo oglądali "Belle epoque" ;)

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1453
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: Trotta » 03 paź 2022, 15:57

Ursi pisze:
30 wrz 2022, 19:15
Trotto, kto Cię skazał na oglądanie tej produkcji??? ;)
Poczucie obowiązku. Nic na nie nie mogę poradzić, pomyślałem, no i obejrzałem.
Zęby owszem bolą, ale pośmiałem się też trochę ;)
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

vFuchsberg
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2020, 12:56
Lokalizacja: Warschau/Varsó
Kontakt:

Re: Nowy serial na Netfixie Cesarzowa Sisi

Post autor: vFuchsberg » 08 lis 2022, 08:26

Oglądałem ten z 2021 r., do Netflixowego się przymierzam, bo jednak "wypada obejrzeć". Zachwytów sobie jednak nie wróżę, ale też przede wszystkim dlatego, że te postaci dynastyczne niesamowicie mnie nużą jako ludzie niewyedukowani, przeciętni i o umysłach nudnych do bólu. Nadal, mimo pasjonowania się tematem, nie rozumiem zachwytu nad nimi, a tematykę dynastyczną omijam szerokim łukiem.
na poprzednim forum - Franz Josef II

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości