Albatros Wronieckiego Jasta 64 w

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Albatros Wronieckiego Jasta 64 w

Post autor: dwójkarz » 05 sie 2021, 19:18

Sprawa znana, zestrzelony 14 kwietnia 1918, pierwsze zwycięstwo amerykańskiego lotnika, nasz chłopak stwierdził, że uciekał do Armii Polskiej we Francji. Bujda na resorach, wiadomka, improwizował. Ale do brzegu - kupiłem przed chwilą serię fotek przedstawiających amerykański triumf, do książki mojej idą zdjęcia, obrazy znane, ale "polskie", zatem bezcenne, odbitki oryginalne, bardzo dobre, więc będą na A4 po komputerowym obrobieniu, opisane po francusku, amerykańskie gęby się cieszą, maszyna oblecona na wszystkie możliwe strony. No i pytanie zasadnicze - jak to cholerstwo było wypacykowane? Bo nic z opisów nie pasuje. Kadłub ciemny, na glanc froterką zrobiony, krzyż belkowy ewidentnie na miejscu poprzedniego wcielenia krzyża namalowany (na innych ujęciach widać to dokładnie). Jakiś link, coś do kolorówki może ktoś zna?

aaaaa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Albatros Wronieckiego Jasta 64 w

Post autor: dwójkarz » 17 sie 2021, 17:13

Lotnictwo z szachownicą, 17, artykuł o Wronieckim pilnie poszukiwany : )))

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Albatros Wronieckiego Jasta 64 w

Post autor: oeffag » 17 sie 2021, 17:51

Lotnictwo z szachownicą, 17, artykuł o Wronieckim pilnie poszukiwany :
nie mam skanera ale może fotografie wyjdą - spróbuję.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Albatros Wronieckiego Jasta 64 w

Post autor: dwójkarz » 17 sie 2021, 19:32

doszli : ))) thx : )))

nb. (1) ten Albatros był Wronieckiego, Pfalz był mocno "zjarany" tak jak i sam Simon ?!?

nb. (2) kupiłem serię fotek tego Albatrosa, na pocz września dostanę, antykwariusz wyjechał na wywczas na cały sierpień : (((

nb. (3) mam jeszcze inne fotki "buźki" samego rzeczonego, jak i komplet akt jego berlińskiej placówki wywiadowczej, pewne elementy na jego temat w mojej książce - Polski wywiad... - do pobrania na academia.edu

oeffag
Posty: 498
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Albatros Wronieckiego Jasta 64 w

Post autor: oeffag » 17 sie 2021, 20:15

nb. (1) ten Albatros był Wronieckiego, Pfalz był mocno "zjarany" tak jak i sam Simon ?!?
Wielkie dzięki za informację!!!!!
nb. (3) mam jeszcze inne fotki "buźki" samego rzeczonego, jak i komplet akt jego berlińskiej placówki wywiadowczej, pewne elementy na jego temat w mojej książce - Polski wywiad... - do pobrania na academia.edu
Pobiorę.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości