Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 17 maja 2021, 10:23

Masakra z tą okładką! Co do niemieckich nazw, to faktycznie czasami trochę tego brakuje, ale dość łatwo można to znaleźć.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 17 maja 2021, 11:10

Zbyt szybko otworzyłem, zapomniałem, że to już nie Schiffer z lat 90xx, gdy książka była mocno zszyta. Jak wzięli się za to Chińczycy tylko podklejone jest papierem. No i mam co mam.

Można odszukać, zgadza się, ale jednak mocno denerwujące.

Książka na 5 z minusem, czyli świetna.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 17 maja 2021, 17:28

Lektura tego tomu gruntuje tylko moje przeświadczenie, że Polacy i Krzyż Żelazny to wszystko co można napisać. Jakieś pojedyncze strzały może, ale promil, nie procent nawet. Dobre i to.

U introligatora byłem. Skleił zawodowo, bo pękła w dobrym miejscu. Potwierdził, że to fatalne, tanie, chińskie klejenie, udające tylko szycie.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 17 maja 2021, 17:59

No ale mamy tego co najmniej jednego rodzynka z pruskim złotym krzyżem :)

Dobrze, że udało się odratować książkę. Faktycznie Schiffer drukuje w Chinach i takie są efekty.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 17 maja 2021, 18:54

No mamy, może będzie więcej. Liczę też na jeden jeszcze choćby Krzyż Kawalerski Albrechta 2 klasy, na "Hanzę" (tu kilka), plus coś "ekstra" - trafienie. Ale tyle. Też będzie ładnie w załączniku wyglądać.

Kilka miesięcy temu kupowałem remanenty Schiffera z lat 90xx o SS, słowniki biograficzne etc. - klasycznie, nie gniotsa, nie łamiotsa, zabić można. A te... ech... Schlachtflieger jeszcze do mnie idzie i Włoskie Asy. I chyba to wszystko z tematów I WŚ co od nich chcę. Teraz tylko coś z serii Aviation, Statystyka i militaria.at na horyzoncie (te bolesne dla kieszeni). Plus wywiad jeszcze. Ale to norma.

Nb. Schiffer bardzo zawsze dobrze zdjęcia wyciągał, tu są wyraźnie zbyt ciemne. Ta książka nie ma tej "klasy" w ogólności, co wcześniejsze tomy. Choć sam temat jak zwykle ogarnięty tip - top.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 17 maja 2021, 19:55

Schlachtflieger mam - dobre i jedyne na świecie opracowanie tematu, ale liczę, że kiedyś ktoś napisze coś jeszcze lepszego. Książkę o włoskich asach mam "z tyłu głowy" - pewnie kiedyś kupię, ale mam wiele pilniejszych publikacji do kupienia :)

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 18 maja 2021, 06:15

Obie "kupię" od 15 lat i zawsze "coś" wypadło. Teraz finał. Daty wydania wskazują, że chiński druk... ech.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 18 maja 2021, 07:20

Ta książka o włoskich asach to na pewno rzecz absolutnie podstawowa, nawet po włosku nie ma chyba nic lepszego na ten temat. Ja póki co mam o tym tylko Ospreya i Above the War Fronts.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 18 maja 2021, 09:06

Autor to legenda, znam jego artykuły z Cross&Cockade i Windsocka. Kilka tematów włoskich mnie interesuje, może nie front główny, ale Albania i Macedonia jak najbardziej .

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 18 maja 2021, 11:20

Z włoskich tematów, to mam nowe dla mnie materiały o włoskich samochodach pancernych, był też ich drobny epizod albański. Trza to będzie jakoś opracować, bo okazuje się, że można temat bardzo wyraźnie rozwinąć w porównaniu z tym co napisałem w książce.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości