Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 27 maja 2021, 06:42

Paczka z OTF ruszyła - 8 do 12 tygodni - dzięki Albert! Bo dwie nówki w cenie jednej używanej i sklepanej.

Reszta zakupów za miesiąc, może, bo goły się zrobiłem i na minusie. Numery pojedyncze OTF są bardzo drogie. Ech... do tego Zeughaus w Zinn też ponad 20 E za numer, a kilka jest dobry. Do tego... nerek już nie mam, nie sprzedam już nic. Oldrich znów zniknął.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 27 maja 2021, 07:34

Cieszę się, że pomogłem i teraz oby dotarło bez problemu i w bardzo dobrym stanie. Ja jeszcze nigdy od nich nic nie zamawiałem, ale pewnie za kilka miesięcy kupię kilka numerów OtF.
Zeughausu nigdy nie miałem w rękach.
Oldrich mnie zadziwia z tym tak częstym znikaniem, nie wiem o co tu chodzi (częste wyjazdy i brak możliwości ogarniania zamówień?), ale na szczęście zawsze wraca :)

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 27 maja 2021, 07:43

Poprosiłem o mocne zapakowanie, oby zrozumieli : ))) Ładny ten OTF, teraz to nawet każdy numer interesujący, ale... nerek nie mam. Zeughaus warto przejrzeć na zajawkach w Zinnfiguren. Są spisy treści poszczególnych numerów. Bolesna dla kieszeni sprawa. Nb. wczoraj wypatrzyłem artykuł - Spirydion (Donek) Koiszewski oficer rosyjskiej kawalerii i bohater Powstania Warszawskiego - sprawa jest bardzo interesująca, bo on u nas nie ma teczki (akt personalnych) dostępnej w katalogu - miał dużą sprawę w Oficerskim Trybunale Orzekającym jako podejrzany o bolszewizm, czy też nawet służbę w Armii Czerwonej - wygrał, potem pułkownik, dca pułku ułanów, podczas II WŚ w Narodowych Siłach Zbrojnych, tych ostatecznie zjednoczonych z Armią Krajową. Gdy pracowałem chwilę w WBH znalazłem jego "zarzucone" dokumenty personalne, w tym także fotki z I WŚ i listy do matki opisujące to i owo i co się dzieje. Po prostu "bomba" na artykuł. Nb. twarz zupełnie nieciekawa, bywa, taka mało oficerska. Oldrich musi miesiąc poczekać. Kasa pod koniec czerwca, może...

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 27 maja 2021, 19:56

Z ciekawostek - jeden numer OTF 20 $ - podczas gdy rocznik - cztery numery - 40 $. Nerek nie mam, serce można sprzedać.

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: Albert » 27 maja 2021, 20:20

To zależy - ceny roczników OtF w zależności od roku to 20, 40 lub 60 USD, a pojedyncze numery kosztują 15 lub 20 USD (oczywiście do tego masakryczny koszt wysyłki). No i nie wszystko jest dostępne niestety.
Ja swego czasu szczęśliwie kupiłem na eBay w dobrej cenie 12 pierwszych roczników plus pojedyncze numery z rocznika 13. i 14. od sprzedawcy z Wielkiej Brytanii. Chyba nie skuszę się na skompletowanie całości - to koszt ładnych kilku tysięcy złotych, a nie wszystkie numery mnie interesują (zwłaszcza te poświęcone w całości Amerykanom - generalnie jeden w roku taki jest), natomiast pojedyncze na pewno jeszcze kupię. Pewnie w przyszłym roku skuszę się na co najmniej 7 pojedynczych numerów.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Aviation Awards of Imperial Germany in World War I and the Men Who Earned Them

Post autor: dwójkarz » 27 maja 2021, 20:39

No tak, uprościłem sprawę, wycinek jakiś przejrzałem.

Czyli masz wielkie szczęście z tymi zakupami na eBayu - bo i Aviation Awards i OTF - zazdraszczam : )))

Za Aviation Awards tom V i VI dałem 100 $ - nic jeszcze nie wiem o dodatkowych kosztach wysyłki... podałem Poland. I jakoś poszło... chyba...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości