Przepisy z lat wojny

Przepisy, alkohole i inne fajne rzeczy do spożycia...
Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Przepisy z lat wojny

Post autor: Incubus » 23 mar 2020, 21:42

Szanowni,
być może są wśród Was nieujawnieni dotąd w massmediach spece od gotowania, pieczenia itd. Otóż odkryłem w czeluściach swoich papierów zeszyt z przepisami z lat okołowojennych. O wojnę potrącają przykładowe tytuły: tort wojenny, pasztet wojenny. Niewątpliwie wszystko z epoki. Kiedyś Bobek Makłowicz przejawiał inklinacje austro-wegierskie, ale nie mam z nim już kontaktu.

oooooo

Re: Przepisy z lat wojny

Post autor: oooooo » 03 kwie 2020, 15:34

Incubusie, poruszyłeś ciekawy temat. Mam taki dokument, zalecenia C.k. Ministerstwo spraw wewnętrznych, niestety nie datowane. Kupiłem go, choć nie ma nic wspólnego z obyczajami żołnierskimi, ale jest na tyle kuriozalny, że nie mogłem sobie tego odmówić. No, dotyczy raczej życia codziennego mieszkańców GAlicji, bo pewnie tam było to rozpowszechniane.
mąka1.jpg
mąka2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

szamil
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2019, 03:47

Re: Przepisy z lat wojny

Post autor: szamil » 03 kwie 2020, 19:13

Jeżeli jesteśmy przy dziwnych przepisach - to nie tak dawno przewinął się temat jedzenia świnek morskich w czasie I wojny Światowej. ale nie pamiętam czy ta informacja byla na forum czy tez było to wzmiankowane w innym miejscu.

Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Przepisy z lat wojny

Post autor: Incubus » 04 kwie 2020, 22:07

Niby logiczne, ale... "zaoszczędzi się zapasy, gdy częściej aniżeli dotychczas podawać będziemy potrawy, do których sporządzenia nie potrzeba mąki wcale lub bardzo mało" - pyszne! Przypomina mi się z księdza Chmielowskiego opis kozicy: "zwierz bardzo srogi, jako, że goniąc za nim po górach, łacno zabić się można"...
"Moje" wojenne receptury są bardzo życiowe...

oooooo

Re: Przepisy z lat wojny

Post autor: oooooo » 05 kwie 2020, 10:27

Incubusie, a czy te przepisy to byłyby do puszczenia ?

Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Przepisy z lat wojny

Post autor: Incubus » 05 kwie 2020, 19:05

Arturze, generalnie do puszczenia to jest, bom niespecjalnie zarażony kulinawirusem. Problem w tym, że tych przepisów "wojennych" z nazwy jest tylko kilka. Cała reszta z epoki i dla kolekcjonerów, tudzież demonicznych poszukiwaczy "smaków babuni". Takie dylematy rozwiązuję na aukcjach. Jeśli Ci bardzo zależy daj znać na priv.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość