Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Ursi » 02 maja 2022, 20:03

Niech się święci drugi maja!
tbn.jpg
Przyjaciele i Koledzy,
przy okazji dzisiejszej pięknej rocznicy pragnę poinformować Was o epokowym wydarzeniu. W ubiegłym miesiącu po długich dyskusjach i kilku spotkaniach grona wtajemniczonych powołano do życia Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową. Najważniejszymi celami Towarzystwa są: prowadzenie badań naukowych nt. rozlicznych aspektów I wojny światowej, upowszechnianie wyników tych badań w formie publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz wspieranie rozwoju naukowego członków stowarzyszenia. Planowane jest m.in. wydawanie periodyku i organizacja konferencji czy wykładów.
Członkiem Towarzystwa może zostać każda osoba zaangażowania w rzetelne badania nad Wielką Wojną i zainteresowania współpracą (kwerendy, przygotowanie publikacji, wymiana materiałów i know-how). Towarzystwo posiada Radę Naukową (w organizacji), która zapewni mu wsparcie i czuwać będzie nad wysokim poziomem merytorycznym działań Towarzystwa.
Władze Towarzystwa tworzą obecnie: dr Sławomir Kułacz – prezes, dr Wacław Szczepanik – wiceprezes, dr Jan Błachnio – skarbik, Tomasz Woźny – sekretarz.
Obecnie przechodzimy proces rejestracji w KRS. Planujemy działać na terenie całego kraju. Zapraszamy do wstąpienia do Towarzystwa (póki co nie wprowadziliśmy jeszcze składek 😉)
W imieniu Towarzystwa
Sławomir Kułacz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Krieger44
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:07

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Krieger44 » 03 maja 2022, 01:24

Bardzo chętnie:) można prosić więcej informacji co i jak? ;)

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Ursi » 03 maja 2022, 18:01

Super! Po majówce spróbuję zrobić jakąś stronkę, maila i ruszymy z szersza propagandą, zrobimy też deklaracje członkowskie.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: dwójkarz » 03 maja 2022, 20:08

wchodzę w ten biznes, jak przyjmiecie, rzecz jasna...

Stani
Posty: 387
Rejestracja: 13 lip 2018, 22:02

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Stani » 09 maja 2022, 20:13

Przydatny tytuł dla badaczy: Die k.u.k. Armee und ihr letzter Krieg - https://www.ebay.de/itm/165453667251?ha ... SwfwNiaVtp

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Ursi » 09 maja 2022, 21:19

Dziękuję, przekartkowałem w Austrii i uznałem, że raczej nic nowego się z tego nie dowiem ;)
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Ursi » 16 maja 2022, 11:49

Mały apdejt:

Zainteresowanych wstąpieniem do TBnPWŚ proszę o wysłanie maila na adres tbnpws@gmail.com. W odpowiedzi prześlemy Statut i deklarację członkowską.

PS Jesteśmy już na Facebooku: https://www.facebook.com/TBnPWS
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Ursi » 28 cze 2022, 10:16

Rośniemy w siłę! W ostatnich dniach nasze grono powiększyło się o 30% Mianowaliśmy także dwóch pierwszych członków Rady Naukowej: zostali nimi dr hab. Jarosław Centek, prof. UMK i dr hab. Paweł Korzeniowski, prof. URz.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Lenk
Posty: 225
Rejestracja: 08 maja 2020, 09:45
Lokalizacja: Galicja

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Lenk » 02 lip 2022, 16:20

Cieszę się wraz z wami, że działacie w temacie, mam prośbę może będzie sytuacja na kolejnym spotkaniu we wrześniu, że może ktoś będzie chciał przystąpić do stowarzyszenia i należało by wziąć deklaracje członkowskie.

Z mojej strony jeśli chodzi o aspekty techniczne serwer, domenę, mniej strona www, bo jej nie pisze od zera ale proponuje jakiś gotowy szablon np w wordpressie zdarzyło się dla znajomych kilka razy instalować i konfigurować. Ogólnie jestem programistą .NET C# (głównie dodatki i aplikacje komunikujące się z oprogramowaniem firmy Comarch z Krakowa ale czasami zdarzają się i inne aplikacje) ale raczej aplikacje na komputer niż web ale mogę staram się uczyć nowych technologii np blazora (ostatnio nawet xamarin - telefony) więc może za jakiś czas mógłbym pomóc was w webowych aplikacjach, dedykowanych dla stowarzyszenia, ale jak wcześniej wspomniałem wordpress jest miły i przyjemny - wystarczający na kilka podstron dla stowarzyszenia.

Ogólnie jak ktoś miał by pytania zawsze służę pomocą jak czegoś nie będę wiedział to się spytam, mam dużo znajomych z branży, wystarczy napisać PW a na pewno jakoś się skontaktujemy.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1453
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Towarzystwo Badań nad Pierwszą Wojną Światową

Post autor: Trotta » 25 paź 2022, 11:15

Nie pamiętam niestety dokładnie, z jaką datą złożony został wniosek o rejestrację Towarzystwa. Czy ona była majowa, czerwcowa, jakaś rocznicowa - nie wiem.

Za to data wpisu Towarzystwa do Krajowego Rejestru Sądowego, całkowicie od nas składających wniosek niezależna, wydaje się sugerować ingerencję czynników wyższych (Najwyższych?), zupełnie jakby naszą słuszną sprawę w opiekę wzięto.

Wpis nastąpił 24 października, w 105 rocznicę rozpoczęcia przełamania pod Caporetto.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości