XVI SPOTKANIE W SANOKU

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 03 sie 2021, 07:59

Powiem tak: nawet jak coś w opkach mi wyskoczyło, to na zasadzie wyjątku. Co gorsza, siedziałem raczej w opkach niższych poziomów niż armia i starałem się w krótkim posiadanym czasie przeczesać je pod wszelakimi kątami. Jak coś zdążę wyszperać, to może rzucę tytułem ciekawostki.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: dwójkarz » 03 sie 2021, 09:34

yhy, no tak, poniżej armii nie powinno tego być, Op. armii żadnej nie widziałem, tylko K. i Na., tam nie ma rw (wyjątek - sprawy pers.), bo to Op. przejął

oczekujemy : )

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 03 sie 2021, 11:45

Z tego co pamiętam, papiery 3. i 4. Armii za maj były dosyć biedne, przynajmniej OperAKdo. Innych nie czesałem, dotąd czasu nie starczyło.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: dwójkarz » 03 sie 2021, 13:01

czyli Na Abt AOK pozostaje, choć przede wszystkim zajrzałbym do R-Gruppe Op Abt AOK, cóż, do KA nie pojadę, ten punkt życia nie wyszedł, monografii Na Abt nie będzie : (((

carolus.primus
Posty: 46
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:24

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: carolus.primus » 03 sie 2021, 14:30

Temat "RECOGNOSCIERUNG" uważam za doskonały ! i niezwykle interesujący, wszak bieżąca wiedza na temat terenu i przeciwnika jest gwarantem sukcesu ! ... a służba w pododdziale rozpoznawczym miała i ma zupełnie inny charakter ... wiem z doświadczenia 8-) ...
Tomku, czekam na tytuł do wrzucenia na plakat.

Bardzo się cieszę, że temat będzie z pogranicza boju i mniej krwawy ... miałem nawet zaproponować, by w przyszłym roku opowiedzieć o toku pełnienia służby i codziennym życiu w koszarach w małym galicyjskim garnizonie :roll:

Cyprian
Posty: 106
Rejestracja: 30 cze 2018, 02:32
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Cyprian » 03 sie 2021, 16:17

Trotta pisze:
03 sie 2021, 06:45
Ponieważ niedawna kwerenda w KA nie przyniosła materiałów, które dotyczyłyby okolic Sanoka i dałyby się szybko i rzetelnie opracować - wymyśliłem temat rozpoznania w Galicji (zachodniej, częściowo środkowej) w pierwszych miesiącach 1915 r. Raczej ogólnie o rozpoznaniu naziemnym (i nakonnym), wywiadach z jeńcami i rozpoznaniu lotniczym. Niestety radiowywiadu by nie było, gdyż materiałów nie znam.

Jak pasuje, to tytuł podam w najbliższym czasie. Jeśli by nie pasowało, krzyczcie, coś w rodzaju tradycyjnego omówienia działań wojennych też mogę przygotować, ale pomyślałem, że jakaś miła odmiana od tematu czystego mordowania się ludzi w różnych mundurach byłaby miła ;)

Czy mamy szanse na jakiś rzutnik? Bez rzutnika też się da zrobić, ale fajnie byłoby pokazać kilka dokumentów dla ilustracji.
Ja jestem w posiadaniu rzutnika. Mogę zabrać ze sobą.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: Trotta » 03 sie 2021, 16:41

Super. To będę coś montował.

Fajnie się zapowiada, cieszy mnie zainteresowanie ludzi imprezą - no i że będzie muzyka, to też super!
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

oooooo

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: oooooo » 03 sie 2021, 20:30

Siedziałem, napisałem długiego posta, a tu awaria odcięła mi prąd. No, ale laptop z bardzo dobrą baterią, więc skończyłem tekst. Kliknąłem "wyślij" i tu mi napisało, że brak połączenia z internetem, bo router na prund - i tekst wysłany do nieba... No i piszę raz jeszcze...
Cieszy mnie, że jednak SSMAW nie padło przez pandemię, że jest zainteresowanie. Cóż, nie wiem, czy będę mógł być. 27 sierpnia mam decydujące badanie serducha, które stwierdzi, w jakim ono jest stanie i co dalej. Bardzo bym chciał być, ale...
Jak już wiecie, ciężar organizacji wziął na swe barki Carolus. Ja obiecałem, że tam, gdzie będę mógł pomóc, zrobie to. No,ale nie zmienia to faktu, że Carolus nie o wszystkim mi mówi, więc... Niespodziewajki będą...
Teraz w czym ja umoczyłem palec:
1. Koncert Julka - obiecał, na szczęście Rykowisko ma 5 wrzesnia, w niedzielę, w Zagórzu. Ci z Was, którzy będą chcieli podleczyć sterane sobotą zdrowie, będą mogli podjechać na jakiś myśliwski bigos do Zagórza. Repertuar i tytuł śpiewogry na plakat Julek uzgodni z Carolusem. Tylko uważajcie, bo jak z Cyprianem wezmą się za muzykowanie, to zdominują SSMAW. No i żeby trąba Cypriana nie rozwaliła murów knajpki :lol:
2. Plakatowanie - poproszę Tomka, żeby rozwiesił w zaprzyjaźnionych sklepach, jak co roku, pewnie jeszcze gdzieś wyklei. On o tym jeszcze nie wie, ale będę go łapał telefonicznie, a ma tylko stacjonarny w sklepiku, w którym rzadko bywa. Może zrobi jakiś kufel albo kubek, nie mam pojęcia. Pogadam z nim.
3. Radio, prasa, telewizja - od lat już nie było, ale dziś rozmawiałem z Marianem Strusiem, naszym oficerem prasowym w stanie spoczynku. W zasadzie już nie pisze, ale obiecał zajrzeć i może coś skrobnie.
4. Rezerwacja knajpki "Pod Zegarem" - wczoraj rozmawiałem z właścicielem. Rozmowa była bardzo sympatyczna i konstruktywna. Janek bardzo się ucieszył, że znów SSMAW zawita w jego progi. Oczywiście trzeba będzie mu jeszcze kilka razy się przypomnieć, ale Carolus ma już przetarte drogi (także na wspomnienie likieru, który sączyli z Jankiem na zapleczu).
No i to by było na tyle z przodu, co i z tyłu... Chciałbym być... szlag... a właściwie hercszlag...

carolus.primus
Posty: 46
Rejestracja: 21 wrz 2019, 21:24

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: carolus.primus » 03 sie 2021, 20:50

...wspomniany likier to "Der alte k.u.k. Feldjäger" tradycyjny trunek 10 Korpusu ... na zapleczu, to fakt był spożywany, ale i w głównej sali restauracyjnej pod flagą Królestwa Galicji i Lodomerii :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: XVI SPOTKANIE W SANOKU

Post autor: dwójkarz » 03 sie 2021, 21:12

Aż pić się chce... cóż, już nie mogę, ale powącham z pewnością : )))

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości