Bieszczadzkie cmentarze

Cmentarze I wojny światowej
Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Ursi » 07 gru 2020, 15:06

Nie, ale w trakcie czesania metryk zgonów w KA trafiłem sporo wpisów z Zubeńska. Podeślę, jak odszukam notatki.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Czarny
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2020, 12:52

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Czarny » 07 gru 2020, 15:21

Byłoby super! Ślicznie dziękuję.

KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: KG » 09 gru 2020, 14:05

Miło Cię widzieć na naszym Forum. Mam nadzieję, że od czasu do czasu napiszesz coś nie tylko bieszczadzkiego, ale i o Kamieniu albo o północnej stronie Wisły pod Krakowem.

Czarny
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2020, 12:52

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Czarny » 09 gru 2020, 18:23

KG pisze:
09 gru 2020, 14:05
Miło Cię widzieć na naszym Forum. Mam nadzieję, że od czasu do czasu napiszesz coś nie tylko bieszczadzkiego, ale i o Kamieniu albo o północnej stronie Wisły pod Krakowem.
Pewnie, że napiszę.
Co do Kamienia póki co milczę bo czekam na ostateczne wyniki badań a północ Krakowa... no cóż zima dopiero puka do naszych drzwi więc kto wie, może coś się jeszcze niedługo wydarzy.

Incubus
Posty: 403
Rejestracja: 05 cze 2018, 13:05

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Incubus » 09 gru 2020, 22:24

Pytanie laika: o który Kamień chodzi? Ten w gminie Czernichów (chyba z WW niewiele miał wspólnego, ale jako laik mogę nie wiedzieć) czy Kamień będący we "władaniu" Ursusa?

Dlugi
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2018, 06:28

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Dlugi » 10 gru 2020, 07:41

Kamień nad Jaśliskami, inaczej zwany Bieszczadem - IMO

Czarny
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2020, 12:52

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Czarny » 10 gru 2020, 21:06

Dlugi pisze:
10 gru 2020, 07:41
Kamień nad Jaśliskami, inaczej zwany Bieszczadem - IMO
Kamień nad Jaśliskami, gmina Jaśliska, pow. krośnieński, szczyt górujący ponad przełęczą Beskid nad Czeremchą.

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: DAR » 11 gru 2020, 00:22

Znaczy się o te cmentarze musi chodzić :) Czekam z niecierpliwością.
p1.jpg
p2.jpg
p3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Dlugi
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2018, 06:28

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Dlugi » 11 gru 2020, 12:08

Chodzi o nowo odkryty cmentarz na granicznym. Czarny z ekipą pracował przy nim w 2018r, dawał info na FB. Wprawdzie słupki odczytywane z mapy geoportalu lekko nie zgadzały się z rzeczywistością, ale na wiosnę dało się odnaleźć ten cmentarz - niedaleko słupka 135/2 :-)
A przy okazji - rzeczywiście jestem pod wrażeniem chęci udzielania informacji o Waszych (Czarnego) pracach na cmentarzach w Łupkowie i Zubeńsku. Po prostu jakoś nie przyszło mi do głowy, że przyjezdnej, obcej osobie będziecie poświęcić czas odrywając się od roboty, by wytłumaczyć i pokazać, nad czym pracujecie.
Gratki!!!

Czarny
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2020, 12:52

Re: Bieszczadzkie cmentarze

Post autor: Czarny » 11 gru 2020, 17:22

Dlugi pisze:
11 gru 2020, 12:08
Po prostu jakoś nie przyszło mi do głowy, że przyjezdnej, obcej osobie będziecie poświęcić czas odrywając się od roboty, by wytłumaczyć i pokazać, nad czym pracujecie.
Gratki!!!
Nasza praca bez tego nie miałaby sensu. Dla kogo to robimy? Żeby przypomnieć o poległych i dla żywych, którzy o nich chcą pamiętać. Większość ludzi nie sięgnie po publikacje, które każe nam pisać minister, ale chociaż tak możemy postarać się ludzi zainteresować tematem. A poza tym czasem bywa wesoło, vide pan który odwiedził nam pod pomnikiem w Łupkowie i tłumaczył o zaletach radiestezji w archeologii.
Oczywiście mijający rok był trudny ze względów COVIDowich. Musiałem mieć na uwadze zdrowie zespołu i studentów, ale możecie być pewni, że o'kolejnych akcjach będę informował, a jeśli ktoś będzie chciał się ubrudzić, to tym bardziej zapraszam. Wizardusek przeżył z nami 3 tygodnie i wciąż się do nas odzywa :) więc chyba nie jest tak źle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości