Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
Awatar użytkownika
rempage
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2019, 18:22

Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: rempage » 10 lut 2023, 09:55

Znajoma pokazała mi taką fotografię z Bolechowa w województwie Stanisławowskim. Nic poza tym o tej fotografii nie wiadomo.

Co to mogą być z odznaczenia na tej fotografii? Dzięki z góry za pomoc.
Bolechów FB grupa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: dwójkarz » 10 lut 2023, 13:15

1 Verdienstkreuz mit der Krone, zakładam, że Goldenes, duży kontrast na to wskazuje, choć oczko niżej też możliwe, tu będzie trudno, wiek osoby odznaczonej (wysługa), by wskazywał na wyższe

2 Bosnisch-Hercegovinische Erinnerungsmedaille

3 Jubiläums-Erinnerungsmedaille 1898
krzyże.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rempage
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2019, 18:22

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: rempage » 10 lut 2023, 22:13

dwójkarz pisze:
10 lut 2023, 13:15
1 Verdienstkreuz mit der Krone, zakładam, że Goldenes, duży kontrast na to wskazuje, choć oczko niżej też możliwe, tu będzie trudno, wiek osoby odznaczonej (wysługa), by wskazywał na wyższe

2 Bosnisch-Hercegovinische Erinnerungsmedaille

3 Jubiläums-Erinnerungsmedaille 1898
krzyże.jpg
Wielkie dzięki! Chylę czoła przed Twoją wiedzą. Z tego można wywnioskować że brodaty osobnik to raczej jakiś urzędnik gdyż medale miały raczej charter cywilny? No i raczej fotografia nie powstała wcześniej niż w 1909- patrz Medal Pamiątkowy Bośniacko-Hercegowiński.
Czy mylę się że można jakoś zawęzić grono osób które dostały taki zestaw medali?

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: dwójkarz » 11 lut 2023, 12:27

Wiedza jak wiedza, martwa, za to nie da się przeżyć. Nawet bułki kupić.

Umarł w butach. Szematyzm cywilny nie wymienia tego rodzaju odznaczeń. Tam był sąd, szkoła leśna, stacja kolejowa, możliwości wiele. Nie mam nawet pomysłu gdzie dalej. Raczej ściana. Nie da się.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: dwójkarz » 12 lut 2023, 07:04

Ten bośniacko-hercegowiński medal pamiątkowy spokoju mi nie daje. Baretka charakterystyczna bardzo. Strzał 100% pewny. Z głowy. Ale skąd on się wziął w tym Bolechowie?

https://de.wikipedia.org/wiki/Bosnisch- ... gsmedaille

No i może to nie to. Na czarno-białej fotografii baretka, jak widać, pasuje jak ulał.

I jedna i druga.

Staatspreis für Pferdezucht

Zatem wiedza jak wiedza.

No i teraz można pokombinować. Jeśli w okolicy Bolechowa była jakaś stadnina - to dobry punkt zaczepienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rempage
Posty: 40
Rejestracja: 20 lut 2019, 18:22

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: rempage » 12 lut 2023, 11:33

Sugerujesz że to jednak nie medal bośniacko-hercegowiński tylko za hodowlę koni? Nawet jeśli była tam jakaś stadnina to chyba nie duża. W skorowidzach handlowych nie ma żadnej hodowli koni. Bolechów raczej głównie skupiał się na przemyśle drzewnym, solnym i garbarskim.
Jeśli to było spotkanie jakiegoś stowarzyszenia to mogło skupiać pewnie członków z różnych miejscowości. Może uda mi się zdobyć zdjęcie w lepszej jakości i może uda się odczytać inne medale?
Ostatnio zmieniony 12 lut 2023, 14:50 przez rempage, łącznie zmieniany 1 raz.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: dwójkarz » 12 lut 2023, 13:06

Zacząłem się zastanawiać skąd u nas takie odznaczenie. No i zacząłem kombinować. Może niepotrzebnie, bo może facet był w 1908 przy kryzysie, urzędnik, ktoś. Może też być, że facet tylko przyjechał w gości i na fotkę trafił. Może za dużo "myślę". Ale nie widać na medalu nic. Baretka - tu jak widać - podobna, czy wręcz "taka sama". Za tym drugim odznaczeniem przemawia też, że biel i czerwień będą bardziej kontrastowe, niż żółte i czerwone. Tak w skrócie myślę.

von W.
Posty: 43
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:16

Re: Fotografia zbiorowa - odznaczenia.

Post autor: von W. » 15 sie 2023, 09:42

Żółty na starych fotografiach występuje jako ciemny kolor. Przykład wstążki do orderu żelaznej korony. niebiesko żółta. Kolor żółty jest ciemniejszy na fotografiach od niebieskiego. Moja opinia to wstążka numer 2 biało czerwona ,wstążka numer 3 żółta z cieniutkim paskiem . Straż pożarna była w tej miejscowości?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości