Brak zdjęcia garść informacji

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Brak zdjęcia garść informacji

Post autor: Ministrant102 » 05 mar 2022, 16:24

Czołem! To znowu ja. Witam szanownych forumowiczów.

Pisałem na forum narazie o trzech moich przodkach walczących w C.K armii. Byli to kolejno Metody brat mojej pra pra babci. Wawrzyniec i Ludwik bracia mojego pra pra dziadka. I właśnie dziś za namową wnuka mojego pra pra dziadka ,czyli mojego kochanego dziadzia :D Postanowiłem zająć się Jego dziadkiem.

Nazywał się Ignacy nazwisko Wiech. Urodzony w 1888 roku w mojej Malawie. Zamieszkały również w Malawie. Dobra to była pierwsza informacja o nim teraz czas na drugą. Wedle przekazu od samego dziadzia wiem że na 100% służył w artylerii. Jako że nie mam bladego pojęcia (jak na razie d;) o artylerii zwracam się do was o pomoc. Szukałem już dawniej info o nim na listach rannych i chorych ale Go narazie nie znalazłem ): . Jakby to nie zabrzmiało NIESTETY nie ma Go na liście zabitych i zaginionych bo przeżył wojnę i zmarł w 1969. Więc muszę albo nadal wpisywać w wyszukiwarkę na liście rannych nazwisko i imię przodka coraz bardziej je zniekształcając albo posunąć się do nowych pomysłów ,które mam nadzieję przedstawią mi koledzy z forum.

Ps. Chodzi o Malawę koło Rzeszowa gdyby ktoś nie wiedział.

Pozdrawiam Daniel

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Brak zdjęcia garść informacji

Post autor: dwójkarz » 06 mar 2022, 07:09

Detalicznie żadnego Wiecha nie ma, ale może coś rzuci się znajomego w oczy. Poza tym warto przeszukać pozostałe wyszukiwarki WBH i IPN.

https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwa ... =%2B#wynik

Zapewne Ignacy Wiech służył w 1920 też? Czy coś o tym wiadomo?

Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Re: Brak zdjęcia garść informacji

Post autor: Ministrant102 » 06 mar 2022, 09:06

dwójkarz pisze:
06 mar 2022, 07:09
Detalicznie żadnego Wiecha nie ma, ale może coś rzuci się znajomego w oczy. Poza tym warto przeszukać pozostałe wyszukiwarki WBH i IPN.

https://wbh.wp.mil.pl/pl/skanywyszukiwa ... =%2B#wynik

Zapewne Ignacy Wiech służył w 1920 też? Czy coś o tym wiadomo?
W 1920? Niee raczej nie. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Na WBH co wysłałeś jest syn Ignacego Stanisław służył w AK a potem trafił do łagru NKWD Borowicze. Ale nie Jego szukam. Ignacy miał służyć w Cesarsko Królewskiej artylerii. Myślisz że na IPN coś będzie? Spróbuje ale to dalej mało opcji mam. Dasz linka do tej wyszukiwarki IPN?

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Brak zdjęcia garść informacji

Post autor: dwójkarz » 06 mar 2022, 11:12

Nie wiem czy coś będzie, ale warto przeszukać, różne słowa kluczowe, daty, może coś, jest za darmo przecież, więc można strzelać ile się da.

https://inwentarz.ipn.gov.pl/advancedSe ... acy&page=1

W WBH warto też w kartkowym katalogu poszukać, bo nie wszystko mają wbite w bazy.

Może i materiały ZBoWiDu warto przeszukać w archiwum w Rzeszowie. W nich też może być odnotowany, mam tam ludzi, którzy rejestrowali się w wieku 80 lat.

W zasadzie w 1920 winien służyć, ale nie musiał oczywiście. Wyreklamowany mógł być z wielu powodów. Warto jednak sprawdzić co się da.

Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Re: Brak zdjęcia garść informacji

Post autor: Ministrant102 » 06 mar 2022, 13:20

dwójkarz pisze:
06 mar 2022, 11:12
Nie wiem czy coś będzie, ale warto przeszukać, różne słowa kluczowe, daty, może coś, jest za darmo przecież, więc można strzelać ile się da.

https://inwentarz.ipn.gov.pl/advancedSe ... acy&page=1

W WBH warto też w kartkowym katalogu poszukać, bo nie wszystko mają wbite w bazy.

Może i materiały ZBoWiDu warto przeszukać w archiwum w Rzeszowie. W nich też może być odnotowany, mam tam ludzi, którzy rejestrowali się w wieku 80 lat.

W zasadzie w 1920 winien służyć, ale nie musiał oczywiście. Wyreklamowany mógł być z wielu powodów. Warto jednak sprawdzić co się da.
Kurde felek d: Wiele ciekawych rzeczy o synach Ignacego tutaj jest hehe. Będę szukać. Napisze jak cos znajde lub nie

Awatar użytkownika
Ministrant102
Posty: 42
Rejestracja: 10 wrz 2021, 15:21
Lokalizacja: Malawa

Re: Brak zdjęcia garść informacji

Post autor: Ministrant102 » 10 mar 2022, 19:50

No i ni ma ): Poszukiwania zawieszone.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości