Wygrana Państw Centralnych w I WŚ

Publikacje książkowe
Awatar użytkownika
Śmiechu
Posty: 8
Rejestracja: 16 mar 2021, 15:52

Wygrana Państw Centralnych w I WŚ

Post autor: Śmiechu » 26 sie 2022, 11:38

Czy ktoś z was zna i mógłby polecić dobrą powieść opisującą świat po wygranej Państw Centralnych w I WŚ?
Hab 3, 17-19

Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
Posty: 80
Rejestracja: 27 maja 2018, 00:42

Re: Wygrana Państw Centralnych w I WŚ

Post autor: Krzysztof Ju » 27 sie 2022, 13:32

Kiedyś słyszałem o serii "Stalowe szczury" Michała Gołkowskiego. Aktualnie wyszło 5 tomów nie licząc nowelki z 2016 r. i z opisów wynika, że jest to historia alternatywna walk na frontach Wielkiej Wojny, która nie zakończyła się w 1918 i trwa kolejne lata. Nie czytałem i nie wiem czy Ci będzie smakować.

Na Wikipedii w kategorii World War I alternate histories jest kilka pozycji, gdzie Niemcy wygrywają wojnę i tłuką się z USA (np. Harry Turtledove "Curious Notions", Robert Conroy "1920: America's Great War", Scott Westerfeld "Leviathan").

Gdybym szukał pierwszowojennych historii alternatywnych bez odjazdów w fantasy to bym zanurkował w literaturze o koncepcji Mitteleuropa np. Piotr Eberhardt, Geneza niemieckiej koncepcji "Mitteleuropy" oraz Peter Prokš, "Mitteleuropa – Zwischeneuropa". Niemieckie koncepcje Europy Środkowej w czasie Wielkiej Wojny w latach 1914-1918.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości