The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imperial


Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: Albert » 03 gru 2018, 19:47

Podobno tak - same entuzjastyczne recenzje, ogromna bibliografia, unikatowa tematyka... Będą oczywiście kolejne części.

Lubię asów, ale trzeba przyznać, że pisze się o nich nieproporcjonalnie dużo w porównaniu z innymi lotnikami, którzy często mieli większy wpływ na przebieg wojny. Każda książka o lotnictwie rozpoznawczym, współpracującym z artylerią, szturmowym, czy bombowym jest na wagę złota. Na Amazonie możesz obejrzeć spore fragmenty tej książki, zwłaszcza jak się zalogujesz. U mnie na dość odległym miejscu na mojej długiej liście publikacji do kupienia, ale za kilka lat na pewno nabędę.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: dwójkarz » 03 gru 2018, 20:10

Dzięki!

A co jest na wyższych miejscach na liście, jeśli to nie tajemnica?

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: Albert » 03 gru 2018, 20:35

Łooo rany, długo by wymieniać. Generalnie nie wiem, czy kiedykolwiek "dogonię marzenia", czyli czy dam radę zebrać wszystko, co bym chciał mieć. Koszty literatury obcojęzycznej i przesyłki są generalnie niszczące przy naszej sile nabywczej...

Teraz na szczycie listy królują inne rzeczy z Aeronaut Books: monografia Jasta 23b i ceglana biografia Boelckego (obie limitowane - 400 egz. i według zapewnień wydawcy nigdy nie będzie dodruku), kompletowanie serii Blue Max Airmen... Do tego monografia 10. eskadry RNAS z Schiffera. Inne książki i czasopisma lotnicze (anglo- i francuskojęzyczne) - OtF, oba C&C, Avions, Fana de l'Aviation... No i parę rzeczy o broni pancernej, w dalszej kolejności o orderach i odznaczeniach (głównie niemieckich) oraz na inne, węższe tematy. Oczywiście wszystko to na temat Wielkiej Wojny...

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: dwójkarz » 04 gru 2018, 05:49

O! A Jasta 23b gdzie można kupić/ obejrzeć review? Bo na amazonie brak...

Mam listę 90 książek, zaczynam obcinać, bo lista listą, kasa kasą... 70 - 100 E teraz norma za dobrą książkę z Niemiec...

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: Albert » 04 gru 2018, 07:11

Recenzji książki o Jasta 23b póki co nie ma, podglądu stron też, ta książka, wraz z książkami o Boelckem i o niemieckim lotnictwie morskim w Zeebrugge, została wydana inaczej niż większość publikacji Aeronaut Books (generalnie wydawanych w nieograniczonym nakładzie i w miękkich oprawach, w systemie Print on Demand). Jest w twardej oprawie i w nakładzie limitowanym. Taki eksperyment.

Do kupienia, w różnych cenach, na niemieckim Amazonie u jednego sprzedawcy, jedna sztuka jest na eBayu, do tego bezpośrednio u wydawcy i na zinnfigur.com. Bardzo drogo, ale kupić muszę ;)

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: dwójkarz » 04 gru 2018, 13:57

Aaaa Print on Demand długo nie mogłem pojąć o co biega z tym systemem i datą druku na wewnętrznej stronie okładki w książkach kupowanych na amazonie.
Dzięki, muszę za nimi poszperać.

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: dwójkarz » 04 gru 2018, 14:00

Antykwariat z amazona.de nie sprzedaje do Polski, zinnfigur.com przegięcie...

Awatar użytkownika
Albert
Posty: 277
Rejestracja: 03 cze 2018, 18:14

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: Albert » 04 gru 2018, 14:17

dwójkarz pisze:
04 gru 2018, 14:00
Antykwariat z amazona.de nie sprzedaje do Polski, zinnfigur.com przegięcie...
Gdyby zapytać, to może by wysłali. Tym bardziej, że dosłownie wczoraj weszły przepisy, że wewnątrz Unii nie można dyskryminować i trzeba sprzedawać wszędzie :)

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: The Great War's Finest: An Operational History of the German Air Service: Volume 1 (Operational History of the Imper

Post autor: dwójkarz » 04 gru 2018, 15:39

Też na te przepisy czekałem i... ech, Wiedniem od wczoraj dogadać się nie mogę...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości