Forum austro-wegry.info

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Forum austro-wegry.info

Post autor: DAR » 03 cze 2018, 22:10

[Na początku prośba do Admina o przeniesienie tego tematu gdzieś, gdzie będzie bardziej pasował. Na pewno w dziale o spotkaniach nie pasuje ale w dziale organizacyjnym nie mogę tworzyć tematów.]

Zakładam ten wątek w dwóch celach.
Po pierwsze - dla prządku. Ktoś może szukać starego forum i odbije się od ściany nie wiedząc co się stało. Na dobrą wolę admina forum Austro-Węgry.info i zrobieniu przekierowania ze starego forum, nie liczę choć sam to obiecywał. Co się więc stało z forum Austro-Węgry.info? Otóż, stare forum zostało zamknięte przez jego admina. Pomimo próśb użytkowników admin nie umożliwił płynnego przejścia na nową platformę, w związku z powyższym konieczne było stworzenie nowego od "zera".

Po drugie - w celu rozpoczęcia dyskusji co zrobić z informacjami ze starego forum. Z tego co mi wiadomo, udało się skopiować większość tamtych danych. Oczywiście przeklejanie wszystkich starych wiadomości nie ma najmniejszego sensu i jest poza możliwościami administracji ;) ale może postawić je gdzieś jako całość, żeby wiedza tam zgromadzona była jednak dostępna? Oczywiście najpierw trzeba dopracować nowe forum, a potem zajmować się informacjami ze starego ale dyskusję można zacząć już ;)
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 83
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:03
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: admin » 03 cze 2018, 23:28

Witam!

Nowe Forum powstało w wyniku - bo a nuż jutro Stare zniknie - i tak powstało, na szybko - 19 maja. Doprowadzenie do pełnego użytku Nowego Forum zajmie trochę czasu.

Stare Forum udało mi się skopiować w całości. Niestety, bez bazy danych ze Starego Forum, mam tylko posty, bez powiązań, nie da się, prosto i szybko wszystkiego wrzucić na Nowe Forum. Przykładem jest temat XIII Spotkania Miłośników Austro-Węgier, gdzie ręcznie wkleiłem posty ze Starego Forum. W przyszłym tygodniu postaram się wrzucić link do pełnego Archiwum.

Poprawiłem uprawnienia w dziale Sprawy organizacyjne i w razie petycji będę wklejał poszczególne posty. Na drodze do tego wstawiania staje, niestety, RODO. Tego nie przeskoczymy.

Bardzo proszę o cierpliwość!

admin
Bleeeee

Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
Posty: 80
Rejestracja: 27 maja 2018, 00:42

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Krzysztof Ju » 12 cze 2018, 23:24

W jakim sensie posty bez powiązań? U mnie kopia starego forum zapisała się chyba w całości i daje się przeglądać normalnie.

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: DAR » 12 cze 2018, 23:44

A ja wciąż się zastanawiam co z tym RODO... Danymi osobowymi są wszystkie dane umożliwiające identyfikację danej osoby. W większości osoby na forum posługiwały się jakimiś pseudonimami. A gdyby tak usunąć nawet pseudonimy i pozostawić tylko treść? Chodzi przecież głównie o zasób informacji a nie o to kto to napisał. Co na to Admin?
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 83
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:03
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: admin » 13 cze 2018, 20:39

Krzysztof Ju pisze:
12 cze 2018, 23:24
W jakim sensie posty bez powiązań? U mnie kopia starego forum zapisała się chyba w całości i daje się przeglądać normalnie.
DAR pisze:
12 cze 2018, 23:44
A gdyby tak usunąć nawet pseudonimy i pozostawić tylko treść? Chodzi przecież głównie o zasób informacji a nie o to kto to napisał. Co na to Admin?
Oczywiście! U mnie też, tylko że np.: Robert ze Starego Forum to nie jest Robert z Nowego Forum - bo od trzymania takich powiązań jest baza danych, której nie mamy i ktoś musi te posty skopiować, wstawić w nowy post i wysłać pod określonym tematem. Ja na razie nie dam rady!
Bleeeee

KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: KG » 13 cze 2018, 22:50

admin pisze:
13 cze 2018, 20:39
(...) Robert ze Starego Forum to nie jest Robert z Nowego Forum - bo od trzymania takich powiązań jest baza danych, której nie mamy i ktoś musi te posty skopiować, wstawić w nowy post i wysłać pod określonym tematem. Ja na razie nie dam rady!
Zamieściłem ręcznie skopiowany ze starego forum jeden z moich postów i krótką dyskusję z nim związaną.

Takich większych tekstów popełniłem kilkanaście i trochę mi ich szkoda, bo nie powstawały w godzinę lub dwie. Czy taka forma jest akceptowalna, czy ma to jakoś inaczej wyglądać?

Przy okazji - podtytuł w dziale POSTACIE to: „Wybitni obywatele Austro-Węgier”.
Może zmienić na szerszy np: „O osobach związanych z Austro-Węgrami”
  • Czy jest możliwość normalnego wyjustowania tekstu - bez kropy ?

Pudelek
Posty: 205
Rejestracja: 25 maja 2018, 10:14

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Pudelek » 13 cze 2018, 23:31

ale przecież pseudonimi na forum nie są chronione przez RODO! To nie dane osobowe!

Idąc na skrajność to należałoby w ogóle zamknąć fora, bo przecież same wpisy pozwalają często na identyfikację danej osoby...

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: DAR » 14 cze 2018, 00:10

admin pisze:
13 cze 2018, 20:39
której nie mamy i ktoś musi te posty skopiować, wstawić w nowy post i wysłać pod określonym tematem.
Ja dostęp do starego forum widziałem raczej w ten sposób, żeby postawić stare forum jako osobny byt bez możliwości logowania tylko z możliwością przeglądania.Również bez powiązania z nowym forum. Przeklejanie postów uważam za stratę czasu. Oczywiście są wartościowe wyjątki jak chociażby teksty KG co do których od dawna marzyłem, żeby zebrać je w jednym miejscu. Zawsze można również dać link do ciekawego tematu na starym forum.
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Jan Majewski
Posty: 143
Rejestracja: 28 maja 2018, 23:11

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: Jan Majewski » 14 cze 2018, 08:20

Uważam, że wiele wątków ze "starego" forum można by przenieść na obecny adres (tym bardziej, jeżeli robią to jego autorzy), wszak wiele dyskusji nie zostało zakończonych, ale brutalnie przerwanych (kaprys admina poprzedniego forum).

KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Re: Forum austro-wegry.info

Post autor: KG » 14 cze 2018, 11:12

Tak, tylko że to jest dość żmudna robota, zwłaszcza gdy dyskusja długa. W przypadku tych moich tekstów, o których przeniesieniu myślę, dyskusje były krótkie. Z wyjątkiem Manyłowej….
Często te dialogi odbiegały od tematu albo były jałowe. I co? Cenzurować ?
Pytanie do admina i innych osób, które skopiowały forum AW w inny sposób niż ręcznie - czy jest metoda na szybkie przenoszenie wątków ?

Ponawiam pytanie:
  • Czy jest możliwość normalnego wyjustowania tekstu - bez kropy ?
(a może jest to listowanie - niegdyś to słowo oznaczało intensywną (?) wymianę korespondencji)

Przy korygowaniu własnych postów nie zostaje żaden ślad, że jakakolwiek ingerencja była. Sam nie wiem, czy to dobrze.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości