Książki z serii Men at Arms

Awatar użytkownika
Krieger44
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:07

Książki z serii Men at Arms

Post autor: Krieger44 » 23 sty 2019, 17:04

Witam!
Mam pytanie o polskie wydania tej serii nt. Armii austro-węgierskiej? Czy są to dobre podstawowe opracowania?

https://i.ebayimg.com/images/g/6PUAAOSw ... s-l300.jpg

Dodatkowo, jak starsza pozycja z serii "Barwa i Broń" ma się do tej powyższej? :)

KG
Posty: 758
Rejestracja: 19 maja 2018, 16:16

Re: Książki z serii Men at Arms

Post autor: KG » 24 sty 2019, 07:31

Opracowania Armia austro-węgierska w I wojnie światowej (1) 1914-1916 i Armia austro-węgierska w I wojnie światowej (2) 1916-1918 przełożone są przez tłumacza, który jednocześnie jest fachowcem od tych spraw i tej epoki. Świadczą o tym chociażby przypisy.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 866
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Książki z serii Men at Arms

Post autor: Ursi » 24 sty 2019, 21:16

A ileż było drobnych, autorytatywnych poprawek, których nie opatrzyłem przypisem... Tłumaczenie nie jest idealne, ale na razie lepszego nikt nie pokazał ;)

Do pracy płk. Nowakowskiego ma się to tak, że MAA dużo więcej miejsca poświęca zmianom czasu wojny. Obraz jest więc nieco bardziej dynamiczny. U Nowakowskiego jest trochę wartościowych fotografii i dość słabe rysunki. W MAA sporo ciekawych zdjęć i mistrzowskie rysunki Pavlovicia. w MAA poświęcono trochę uwagi walkom c.k. armii, w tym na frontach bliskowschodnich. Tego u Nowakowskiego nie ma. To chyba wszystko tak pokrótce.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Krieger44
Posty: 37
Rejestracja: 04 cze 2018, 08:07

Re: Książki z serii Men at Arms

Post autor: Krieger44 » 25 sty 2019, 16:08

Co do ilustracji to jak najbardziej;) Ja się głównie zajmowałem armią niemiecką podczas IIWŚ i niektóre książeczki z tej serii miały troszkę niedociągnięć, dlatego przy tym temacie wolałem zapytać czy warto po prostu;) To z czystym sumieniem mogę zakupić :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości