Liczebność Legionów Polskich

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Liczebność Legionów Polskich

Post autor: Trotta » 21 wrz 2018, 11:11

Czy ktoś ma może informacje nt. aktualnego stanu wiedzy o liczebności Legionów Polskich? Chodzi mi nie o maksymalny stan w danym momencie, ale ilu żołnierzy "przewinęło" się przez tę formację. O pamięć obijają mi się jakieś dawno podawane liczby, zapewne zawyżone, kalkulacja przez porównanie do "przerobu" jednostek austro-węgierskich też nie ma moim zdaniem większego sensu.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

dwójkarz
Posty: 1044
Rejestracja: 27 maja 2018, 10:37

Re: Liczebność Legionów Polskich

Post autor: dwójkarz » 21 wrz 2018, 17:31

A z tej bazy danych co to w niej partycypowałem, a na stronie MJP jest, nie widać tego?

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Liczebność Legionów Polskich

Post autor: Trotta » 24 wrz 2018, 06:38

Ona je momentalnie nepritomna, jeśli o tej samej mówimy...
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Liczebność Legionów Polskich

Post autor: Ursi » 24 wrz 2018, 09:17

Amba fatima... w sumie szkoda. Ale czy dla określenia liczebności byłaby użyteczna? Widziałem w niej wpisy podwójne, minimalnie się różniące, więc zalecana byłaby ostrożność.
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Liczebność Legionów Polskich

Post autor: Trotta » 24 wrz 2018, 11:11

Pierwsza osoba, którą na tamtej liście znalazłem, przesłużyła całą wojnę w tarnowskim IR.57. W spisie "legionistów" znalazła się dlatego, że po 1918 dostała przydział do któregoś PP Legionów.

W sumie zorientowałem się, że pytanie i tak nie daje pełnego obrazu sprawy, bo na mój użytek musiałbym znać ilość legionistów z Galicji. A tymczasem było sporo z Królestwa, było sporo z Węgier. Ale tak czy siak - ciekaw jestem liczby.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

staszu
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:08

Re: Liczebność Legionów Polskich

Post autor: staszu » 22 paź 2018, 15:04

Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj. Czy ktoś się orientuje czy wspominana wyżej baza legionistów będzie jeszcze dostępna, ewentualnie gdzie można by jeszcze poszukać w necie wpisów z tej bazy? Tak mi jakoś zeszło, że nie zdążyłem sobie wypisać kilku interesujących mnie legionistów.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości