Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

tadeks
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2018, 19:12

Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

Post autor: tadeks » 20 wrz 2018, 22:07

http://tarnow.in informował:
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął Patronat Narodowy nad XX Zlotem Niepodległościowym w Łowczówku, który odbędzie się 4 listopada 2018 roku. Wydarzenie to będzie finałem powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Prezydent Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym obchody XX Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku na wniosek Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza.
– Przygotowywane przez państwa od dwudziestu lat spotkania przypominają o bitwie I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego z grudnia 1914 roku. Pamięć o męstwie bohaterskich legionistów i uczczenie poległych w tym starciu to dla społeczności ziemi tarnowskiej ważna powinność, spełniana z niezwykłą godnością – czytamy w piśmie przyznającym patronat Prezydenta nad uroczystościami w Łowczówku.

Obchody XX Zlotu Niepodległościowego w Łowczówku będą jednym z najważniejszych punktów w programie powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

To wydarzenie o bogatej tradycji, nawiązujące do boju pod Łowczówkiem, który stoczyła I Brygada Legionów Polskich w dniach od 22 do 25 grudnia 1914 roku. Brygadier Józef Piłsudski, zwracając się do swoich podopiecznych po zakończeniu bitwy, powiedział: – U schyłku ubiegłego roku, podczas mojej nieobecności, stoczyliście z przeważającymi siłami nieprzyjaciela bój najcięższy i najkrwawszy z tych, jakieśmy dotąd mieli. Zyskaliście w nim nową sławę i nowy liść wawrzynu wpletliście do wieńca sławy polskiego żołnierza.

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

Post autor: Ursi » 21 wrz 2018, 08:48

tadeks pisze:
20 wrz 2018, 22:07
objął Patronat Narodowy
O ja chromolę. Jaka nowomowa...
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

Post autor: Trotta » 21 wrz 2018, 11:14

No trudno, takie czasy dla języka. Narodowa nowomowa zresztą jest mniej rozbudowana od np nowomowy korporacyjnej. Gdyby to było nie państwo, a korporacja, albo gdyby państwo skorporacyjniało do cna, zapewne nazywałoby się to objęcie Długofalową Strategią Zrównoważonego Wsparcia Wydarzeń Mających albo Mogących Mieć Istotny Wpływ na Kształtowanie i Podtrzymywanie Patriotycznych Postaw Obywateli.

Swoją drogą, jak ktoś nie był dawno w okolicach cmentarza 171 w Łowczówku, to się może głęboko zdziwić. Wiata i miejsce na grilla (omurowane). Sporo terenu utwardzone. Zestaw naprawy rowerów. Kibelek - na monety, ostrzegam.

Od tej imprezy nieco odstręcza mnie, że zapewne będzie dość tłumnie. No ale może...
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

Awatar użytkownika
krakał
Posty: 263
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:35

Re: Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

Post autor: krakał » 21 wrz 2018, 12:06

Trotta pisze:
21 wrz 2018, 11:14
Gdyby to było nie państwo, a korporacja, albo gdyby państwo skorporacyjniało do cna, zapewne nazywałoby się to objęcie Długofalową Strategią Zrównoważonego Wsparcia Wydarzeń Mających albo Mogących Mieć Istotny Wpływ na Kształtowanie i Podtrzymywanie Patriotycznych Postaw Obywateli.
O, nie.

Gdyby to było nie państwo, a korporacja, albo gdyby państwo skorporacyjniało do cna, zapewne nazywałoby się to objęcie Długofalową Strategią Zrównoważonego Wsparcia Eventów Mających albo Mogących Mieć Istotny Impact na Shapement i Sustainment Patriotycznych Postaw Obywateli.

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

Post autor: Trotta » 21 wrz 2018, 14:13

Kolego moderatorze, bo się zaczniemy ciąć nawzajem za oftopiki ;) ;)

No dobra, ja zacząłem.

Tadeks, czy jest możliwość wrzucenia linka prosto do materiału? Dziś już próżno szukać na pierwszej stronie serwisu tej wiadomości...
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

tadeks
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2018, 19:12

Re: Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

Post autor: tadeks » 21 wrz 2018, 16:02


ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości