Przydatne strony internetowe

Sprawy lądowych sił zbrojnych Austro-Węgier
Glider
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2018, 20:40

Re: Przydatne strony internetowe

Post autor: Glider » 15 sie 2018, 00:11

Na taką stronę natknąłem się w zasobach internetu (jeśli była to proszę o skasowanie posta):
https://mpn.rzeszow.uw.gov.pl/

Awatar użytkownika
Ursi
Posty: 865
Rejestracja: 18 maja 2018, 16:57
Kontakt:

Re: Przydatne strony internetowe

Post autor: Ursi » 15 sie 2018, 08:37

Idea godna pochwały, ale... przejrzałem parę przykładów z moich rodzinnych stron i jestem zasmucony. Prezentowane są tu bardzo stare dane. Nie uwzględniono wielu publikacji, a fotki są sprzed remontów. Na przykład w Leżajsku wymieniono tabliczki (eliminując kilka błędów) i uporządkowano kwaterę. Zrobiono to za zgodą UW, więc tym bardziej dziwi, że nie ma to odzwierciedlenia w bazie.

Pani Małgorzata Karczewska zwróciła na FB uwagę na fragment pewnego wpisu:
"Nie zachowały się żadne elementy pierwotnego urządzenia. Widoczne są jedynie zarysy ziemnych, zbiorowych grobów, w formie wałów"
Zarysy wałów i grobów to są, w wielu przypadkach, elementy pierwotnego urządzenia! Takie wpisy są mylące, a wręcz szkodliwe. Boję się powtórki z Czerc, gdzie zrównano świetnie zachowane mogiły i wały...
Sicher jest sicher, powiedział Mannlicher i zrobił szperklapę.

Glider
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2018, 20:40

Re: Przydatne strony internetowe

Post autor: Glider » 17 wrz 2018, 20:26

Dobry wieczór! :)

Poszukując informacji na temat frontu włoskiego, natknąłem się na poniższą stronę fejsbukową, na której administrator przedstawia możliwe przebiegi walk oraz pozycję wojsk na rzeczywistych mapach 3D.

https://www.facebook.com/WW1FrontLine3D/

Miłego wieczoru :)

Awatar użytkownika
DAR
Posty: 439
Rejestracja: 02 cze 2018, 23:05
Kontakt:

Re: Przydatne strony internetowe

Post autor: DAR » 17 wrz 2018, 23:56

Zawsze robi na mnie wrażenie takie naniesienie starych informacji na aktualne mapy...
"Dobre od złego jeden krok dzieli - mówi przysłowie
Więc chyba i złe od dobrego?"

Aleksander Sołżenicyn Archipelag Gułag

Awatar użytkownika
Trotta
Posty: 1451
Rejestracja: 18 maja 2018, 15:19
Lokalizacja: Lublin/dawniej Kraków

Re: Przydatne strony internetowe

Post autor: Trotta » 18 wrz 2018, 07:29

Hmm, ponieważ niewiele wiem o Westfroncie, dopiero z tej strony dowiedziałem się o obecności włoskich wojsk we Francji.
Є в Києві злота брама, На тій брамі синьо-жовта фана!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości