Prośba o informacje nt. oficera marynarki

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
oeffag
Posty: 499
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Prośba o informacje nt. oficera marynarki

Post autor: oeffag » 13 lip 2023, 20:36

Poszukuję informacji na temat oficera k.u.k.Kriegsmarine o stopniu i nazwisku:
Korvettenkapitän NAGEL
Niestety nie znam jego imienia. Ten stopień miał w 1918 roku.
Podobno jest uwieczniony na grupowej fotografii pokazanej w muzeum marynarki w Pula.

Heines
Posty: 179
Rejestracja: 13 lip 2018, 17:45

Re: Prośba o informacje nt. oficera marynarki

Post autor: Heines » 17 lip 2023, 13:48

Jesteś pewien że to prawidłowe nazwisko?

Przeszukałem coś co się nazywa "Schematismus für das k. u. k. Heer und für die k. u. k. Kriegsmarine 1914 (Wien, 1914)". Znalazłem tam sporo Naglów, ale ani jednego w marynarce wojennej. Sądzę jednak, że jak ktoś miał stopień Korvettenkapitän(odpowiednik majora) w 1918 to musiał już być oficerem w ck marwoju w 1914 i we wspomnianej publikacji byłby odnotowany. Nie mogło być chyba tak że ktoś wstąpił do Kriegsmarine np. w 1915 r. i w 1918 już miał stopień Korvettenkapitän. W ck marynarce wojennej nie awansowało się tak szybko. Nawet w czasie wojny.

oeffag
Posty: 499
Rejestracja: 31 maja 2018, 21:22
Lokalizacja: Ziemie Zabrane. Chwilowo Wwa

Re: Prośba o informacje nt. oficera marynarki

Post autor: oeffag » 17 lip 2023, 21:35

Hallo Heines - wielkie dzięki za informacje.
Ja też podejrzewam, że nazwisko zostało błędnie odczytane. Póki się tego nie wyjaśni to nici z identyfikacji.
Też uważam, że Korvettenkapitän w 1918 to nie mógł być rezerwista - musiał wstąpić do k.u.k.Kriegsmarine
tak gdzieś w latach 1900 - 1905.
Chyba, że jakiś wiekowy zawodowiec będący już w rezerwie i powołany ponownie w czasie wojny do służby czynnej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości