Szukam pradziadka

Rozpoznawanie przedmiotów i poszukiwanie informacji o przodkach
Baisa

Re: Szukam pradziadka

Post autor: Baisa » 03 wrz 2018, 21:25

Na tej liście strat to nie przydział, tylko prawo swojszczyzny, które nabywało się głównie przez urodzenie. Co oznacza, że wojak był z Galicji, z okolic Bochni, wsi Królówka- tam się urodził i najprawdopodobniej mieszkał. Tu jest więcej informacji: zugsführer- plutonowy, FJB nr 13 -Feld-Jäger-Batalion nr 13.

Baisa

Re: Szukam pradziadka

Post autor: Baisa » 04 wrz 2018, 22:46

Nie ma za co. Aż tak szeroko temat mnie nie interesował, ale oba IR: 57 i 80, które mnie interesowały miały okręg uzupełnień w okolicy stacjonowania. Skoro Twój dziadek uczestniczył w wojnie od początku, to jest szansa, że trafił do macierzystego pułku- sprawdziłabym okolice jego urodzenia i szlak bojowy tego, co tam było, czy się zgadza z informacjami, które posiadasz. U mnie trafienie było 100%- najpierw szukałam informacji o 57 IR z Tarnowa, a potem znalazłam poległego brata babci z tego pułku. Nawet notatka prasowa z tych okolic i tych dni, kiedy zginął się znalazła. Na Kilku znalezionych krewnych ani jednego błędu w dacie urodzenia nie było. Które archiwa przeszukałeś? Czeskiego Krameriusa, czy austriacki AnnoSuche też? W obu różnie działają wyszukiwarki, do Krameriusa mam link do fajnej ściągi, po czesku, ale inkuje do konkretnych zbiorów List Strat. http://www.vhu.cz/kde-patrat-po-svych-p ... ove-valce/

ODPOWIEDZ