Mój pamiętnik z wojny światowej Wiersze i opowiadania Sebastian Poszywak

Publikacje książkowe
CK Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 28 cze 2018, 09:32

Mój pamiętnik z wojny światowej Wiersze i opowiadania Sebastian Poszywak

Post autor: CK Obywatel » 15 lut 2022, 09:09

Mój pamiętnik z wojny światowej; Wiersze i opowiadania (wybór) Sebastian Poszywak; opracowali Janusz Słyś, Elżbieta Wyczarska.
Gać 2018. - 255 stron: ilustracje (w tym kolorowe), faksymilia, fotografie; 21 cm.

Sebastian Poszywak, podobnie jak setki tysięcy rodaków, trafił do armii austro-węgierskiej. Służąc w 9 regimencie armat polowych przeszedł szlak bojowy, który kierował go na najrozmaitsze fronty, zaczynając od walk w Galicji, na froncie włoskim kończąc. Dzienniki obejmują praktycznie jego służbę na froncie włoskim od 12 maja 1916 do 9 listopada 1918 r. Są to generalnie dość krótkie wpisy robione na bieżąco. Autor uskarża się w nich głównie na bardzo słabe wyżywienie. Wpisy są przeplatane wierszami o tematyce wojennej.
Opowiadania pochodzą głównie z 1907 r. Teksty te są mocno osadzone w realiach polskiej wsi z początku XX w.
Spis treści:
Lucjan Fac - Z frontu włoskiego;
Paweł Korzeniowski - Zamiast wstępu - ostatnia wojna Austro-Węgier;
Janusz Słyś - Sebastian Poszywak i jego pamiętnik;
Elżbieta Wyczarska - Wiersze i opowiadania Sebastiana Poszywaka;
Sebastian Poszywak - Mój pamiętnik z wojny światowej: [12 maja 1916 r. - 9 listopada 1918 r.]/opracował Janusz Słyś;
Sebastian Poszywak - Po wojnie o wojnie [1934 r.]/opracował Janusz Słyś;
Sebastian Poszywak - Wiersze i opowiadania (wybór)/opracowała Elżbieta Wyczarska.

Nirven
Posty: 75
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:21

Re: Mój pamiętnik z wojny światowej Wiersze i opowiadania Sebastian Poszywak

Post autor: Nirven » 15 lut 2022, 14:35

W księgarniach nie widzę. Czy jesteś gdzieś dostępny do zakupu online?

Awatar użytkownika
narcopolo
Posty: 103
Rejestracja: 25 maja 2018, 04:39

Re: Mój pamiętnik z wojny światowej Wiersze i opowiadania Sebastian Poszywak

Post autor: narcopolo » 15 lut 2022, 15:45

Ja napisałem do biblioteki publicznej gminy Gać i mieli jeszcze egzemplarze na sprzedaż.

CK Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 28 cze 2018, 09:32

Re: Mój pamiętnik z wojny światowej Wiersze i opowiadania Sebastian Poszywak

Post autor: CK Obywatel » 15 lut 2022, 17:13

O ile wiem jest do kupienia tylko w bibliotece w Gaci za 48 zł. już z wysyłką. Sprzedaję też swój egzemplarz, bo artyleria polowa niezbyt mnie pasjonuje.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/pamie ... ustrowegry

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości